Ș

A fost asfaltată intersecția din centrul localității Panticeu, situată la joncțiunea drumurilor județene 161 și 109A

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj aduce la cunoștința participanților la trafic şi a locuitorilor din zonă faptul că au fost finalizate lucrările de asfaltare a intersecției situate pe drumul județean 161, în centrul localității Panticeu.
     Intersecția este extrem de importantă deoarece reprezintă un adevărat nod rutier în această zonă în condițiile în care, practic, face joncțiunea dintre drumurile județene 161 (DN 1C) – Dăbâca – Panticeu și  109A Chinteni – Vultureni – Panticeu – Recea Cristur – Dealu Jurcii – DJ 108B.
     Anterior, în cursul acestui an, pe drumul județean 161, a fost asfaltat sectorul de drum (DN 1C) – Dăbâca – Panticeu în lungime de peste 11 kilometri, de la kilometrul 17+000 până la kilometrul 28+030.
     De asemenea, în perioada imediat următoare vor fi executate marcaje și semnalizare rutieră.

22 septembrie 2020