Au fost semnate contractele de lucrări de întreținere pe drumurile județene DJ 161K și DJ 161E

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Președintele Consiliului Județean Cluj a semnat contractele de execuție pentru lucrările de întreținere cu covor asfaltic pe următoarele drumuri județene:

• DJ 161K Căian Vamă – Bărăi – Sava – Mureșenii de Câmpie – Chiriș;

• DJ 161E Buza – Feldioara - Hodaie.

Pe drumul județean DJ 161K Căian Vamă – Bărăi – Sava – Mureșenii de Câmpie – Chiriș, lucrările de întreținere vizează un tronson în lungime de peste 20 de kilometri, pe un sector de drum în lungime de 7 kilometri urmând să se execute lucrări de așternere de covor asfaltic.
     Pe drumul județean DJ 161E Buza – Feldioara – Hodaie, lucrările de întreținere vizează un tronson în lungime de peste 17 kilometri, pe un sector de drum în lungime de 9 kilometri fiind prevăzute lucrări de asfaltare.
     Lucrările de întreținere vor începe în cel mai scurt timp.

27 mai 2019