ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Sat, 25 Noiembrie 2017

Prima pagina > Comunicate > Transmitere administrare IPJ, imobil str.Decebal

Transmitere administrare IPJ, imobil str.Decebal

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Transmitere în administrarea IPJ a imobilului de pe str. Decebal nr. 26

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, în conformitate cu Hotărârea Consiliului Judeţean Cluj nr. 128/2009, a semnat Protocolul prin care spaţiul din imobilul situat în municipiul Cluj-Napoca, str. Decebal nr. 26, proprietate publică a judeţului Cluj, este transmis în administrarea Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Cluj. Prin acelaşi act a fost desemnată şi comisia care va realiza transferul.
          “Este vorba despre spaţiul în care a funcţionat Serviciul de Evidenţă a Persoanei aflat în subordinea Primăriei municipiului Cluj-Napoca. Odată cu mutarea acestuia în noul său sediu de pe strada Moţilor, am luat decizia ca spaţiile în care a funcţionat anterior să fie transferate Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Cluj”, a declarat vicepreşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Radu Bica.

29.07.2009