ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Miercuri, 15 August 2018
ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurism Jurnalul Judetului ClujFormulareContact

Prima pagina > Comunicate > Punct de vedere ref. drumul pe care o ambulanta ar fi ramas blocata

Punct de vedere ref. drumul pe care o ambulanta ar fi ramas blocata

Ref.: Punct de vedere privind drumul pe care o ambulanta ar fi ramas blocata

Ca urmare a faptului ca a fost solicitat un punct de vedere al Consiliului Judetean Cluj cu privire la incidentul produs in acest sfarsit de saptamana in zona Vladeasa, cand un drum a fost blocat iar o ambulanta ce transporta un pacient ar fi fost, temporar, blocata, precizam:
         Drumul in cauza nu este, asa dupa cum gresit s-a vehiculat, unul judetean iar lucrarile desfasurate pe acesta nu au niciun fel de legatura cu Consiliul Judetean, asa dupa cum eronat s-a speculat in mod pripit.
     Drumul respectiv e unul comunal, DC 129 Rogojelu, iar investitia care il vizeaza este gestionata de administratorul drumului, primaria locala.
     Chiar daca in prezent Consiliul Judetean Cluj deruleaza lucrari pe numeroase sectoare de drum, toate acestea sunt exclusiv DRUMURI JUDETENE, singurele pe care forul administrativ judetean are competenta legala de a interveni.

4 iunie 2018