Pretul produselor la Centrul AgroTransilvania

Centrul AgroTransilvania, societate aflată în proprietatea Consiliului Judeţean Cluj, vine în întâmpinarea nevoilor clujenilor, asigurând condiţii decente şi preţuri corecte pentru aprovizionarea cu produse agroalimentare. „În piaţa agroalimentară din incinta societăţii sunt, în prezent, peste 120 de producători şi comercianţi, care au spaţii de comercializare şi depozitare închiriate permanent. La aceştia se adaugă, zilnic, un număr de aproximativ 150 – 200 de producători care închiriază cu ziua sau pe termen scurt spaţii pentru comercializarea produselor. Produsele sunt proaspete, au preţuri corecte, fapt care vine în întâmpinarea nevoilor clujenilor, mai ales în această perioadă, în care se pregătesc cămările pentru iarnă. Îi aşteptăm pe clujeni aici, pentru a-şi face cumpărăturile într-un cadru organizat şi la preţuri mai mici decât în multe alte părţi”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe.
        Producătorii şi comercianţii provin din toate regiunile ţării, în special din zona Ardealului. În sprijinul clienţilor, Centrul Agro Transilvania pune la dispoziţie – transport în comun până în incinta Centrului, prin prelungirea liniei de autobuz nr.8, cu intervale mici de aşteptare între curse şi staţie de autobuz proprie; spaţii de parcare amenajate, pentru autoturismele personale; spaţii amenajate pentru servirea mesei; mediu curat, modern şi plăcut pentru desfăşurarea activităţilor; sistem de pază şi supraveghere video; garanţia respectării standardelor de igienă şi calitate cât şi a celor mai bune preţuri; gama largă de produse ce pot fi comercializate şi varietate de oferte.
        Centrul Agro Transilvania a încheiat în luna iunie 2010 un acord de parteneriat cu Municipiul Cluj-Napoca, care are ca obiect crearea unor condiţii optime pentru desfăşurarea activităţilor specifice în pieţele administrate de primăria Municipiului Cluj-Napoca, asigurând un comerţ modern şi civilizat, prin crearea unor condiţii de siguranţă, cum ar fi eliminarea speculei. (lista cu preţurile produselor, precum şi tipurile de produse comercializate, o găsiţi ataşată acestui document). Pentru a proteja interesul public, preţurile de vânzare din pieţe nu trebuie sa depăşească dublul preţurilor de la SC Centrul Agro Transilvania Cluj SA.
DENUMIREA PRODUSULUI UNITATE DE       MĂSURĂ PREŢ DE REFERINŢĂ (LEI)
Roşii Kg                                                                    1,50
Castraveţi Kg                                                           1,60
Ceapă uscată Kg                                                    1,50