ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Sat, 25 Martie 2017

Prima pagina > Comunicate > Preluare documente - intocmire carti identitate comuna Borsa

Preluare documente - intocmire carti identitate comuna Borsa

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Preluare documente pentru întocmirea cărţilor de identitate în comuna Borşa

Direcţia Judeţeană de Evidenţă a Persoanelor Cluj, instituţie aflată în subordinea Consiliului Judeţean Cluj, împreună cu lucrători din cadrul Serviciului Public Comunitar Local de Evidenţă a Persoanelor Gherla, se va deplasa marţi, 26 mai 2009, în Comuna Borşa cu staţia mobilă, în vederea preluării documentelor pentru întocmirea cărţilor de identitate.
             Menţionăm faptul că această acţiune de punere în legalitate cu acte de identitate a persoanelor se va realiza prin deplasarea cu staţia mobilă achiziţionată în cadrul Proiectului Phare: „Modernizarea activităţilor de evidenţă a persoanelor din judeţul Cluj”. Această acţiune se va desfăşura în sprijinul persoanelor cărora starea sănătăţii sau posibilităţile materiale nu le permit să se prezinte la ghişeu pentru obţinerea documentelor de identitate.
            Persoanele vizate vor intra în posesia actelor de identitate în termenul legal prevăzut de actele normative în vigoare.

25.05.2009