ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Marti, 23 Mai 2017

Prima pagina > Comunicate > Modernizarea infrastructurii rutiere continua cu patru noi drumuri judetene

Modernizarea infrastructurii rutiere continua cu patru noi drumuri judetene

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Comunicat de presă

Ref. Modernizarea infrastructurii rutiere continuă cu patru noi drumuri județene

Președintele Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tișe, a demarat vineri, 20 Ianuarie 2017, demersurile necesare în vederea autorizării lucrărilor de modernizare a patru noi drumuri județene, respectiv:

·         DJ 107P Gilău(DN1) - Someșu Rece - Mărișel - DN1R

·         DJ 107M Luna de Sus - Băișoara - Buru - lim. jud. Alba

·         DJ 109A Chinteni - Vutureni - Recea Cristur - Dealu Jurcii

·         DJ 150 Viișoara - Ceanu Mare -Frata - Mociu

Am depus astăzi cererile pentru emiterea certificatelor de urbanism necesare autorizării lucrărilor de reabilitare a infrastructurii acestor drumuri de o importanță deosebită pentru locuitorii acestui județ. Ne dorim ca, în funcție și de condițiile meteorologice existente la începutul acestei primăveri, să reușim începerea lucrărilor de modernizare pe respectivele drumuri începând chiar din luna martie a.c.”, a declarat domnul Alin Tișe, Președintele Consiliului Județean Cluj.

20 Ianuarie 2017