Invitatie Conferinta de presa – Deschidere TMC

Filarmonica de Stat „Transilvania”, instituţie de cultură aflată sub autoritatea Consiliului Judeţean Cluj, are plăcerea de a vă invita mâine, miercuri, 1 octombrie 2014, la Clubul Casei Universitarilor (str. Em. de Martonne, nr.1, incinta Facultăţii de Studii Europene, UBB), începând cu ora 11.30, la conferinţa de presă ocazionată de deschiderea celui mai longeviv festival de muzică clasică din România – Festivalul Internaţional „TOAMNA MUZICALĂ CLUJEANĂ”, ediţia cu numărul 48, eveniment care se va desfăşura în perioada 3-24 octombrie 2014.

La acest eveniment vor participa reprezentanţi ai Consiliului Judeţean Cluj şi ai Primăriei Municipiului Cluj-Napoca, managerul Filarmonicii de Stat „Transilvania”, domnul Marius Tabacu, precum şi invitaţi din rândul sponsorilor şi partenerilor principali ai festivalului. De asemenea, un invitat special la această conferinţă va fi şi Maestrul Stefan Geiger, dirijorul Concertului de deschidere al Festivalului „Toamna Muzicală Clujeană”, din data de 3 octombrie.

30 septembrie 2014