ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Miercuri, 18 Octombrie 2017

Prima pagina > Comunicate > Inaugurare drum si apa Capusu Mare

Inaugurare drum si apa Capusu Mare

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Inaugurare drum şi apă Căpuşu Mare

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, va participa astăzi, 08.11.2010, cu începere de la ora 14.00, la inaugurarea mai multor lucrări realizate cu sprijinul financiar al forului judeţean în comuna Căpuşu Mare. Vor fi inaugurate drumul comunal Dângăul Mare – Dângăul Mic, reabilitat, şi drumul din interiorul localităţii Căpuşu Mare, modernizat prin asfaltare. Totodată, va fi dat în folosinţă sistemul de canalizare şi apă de care vor beneficia şase din cele nouă localităţi ale comunei: Căpuşu Mare, Căpuşu Mic, Agârbiciu, Bălceşti, Dângăul Mic şi Dângăul Mare.

Pentru a facilita accesul presei la eveniment un microbuz va pleca din faţa sediului Consiliului Judeţean la ora 13.20.

08.11.2010