ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Vineri, 24 Noiembrie 2017

Prima pagina > Comunicate > Eliberare certificate de urbanism

Eliberare certificate de urbanism

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Eliberare certificate de urbanism

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, a semnat Certificatul de Urbanism pentru aducţiunea de apă potabilă Livada – Dej. Lucrările au în vedere realizarea de reţele de aducţiune, cămine de vane şi de branşament, bazine de stocare, subtraversări de râuri, pârâuri, drum judeţean şi cale ferată. Beneficiarii acestei lucrări, derulate de către Compania de Apă Someş S.A., sunt localităţile Dej, Gherla şi Mintiu Gherlii.

Consiliul Judeţean are în vedere continuarea extinderii şi modernizării reţelelor de apă şi canalizare, scopul nostru fiind asigurarea cu apă şi servicii de canalizare la standarde pentru toţi locuitorii judeţului”, consideră preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe.

Totodată, Consiliul Judeţean Cluj a emis şi Certificatele de Urbanism pentru modernizarea infrastructurilor agricole şi forestiere în comuna Sâncraiu. Sunt vizate modernizarea a 22 de drumuri de exploataţie agricolă în lungime totală de 12,813 km, precum şi 5,4 km de infrastructură forestieră, beneficiarul acestor lucrări fiind comuna Sâncraiu.

19.04.2010