Destinatii noi Aeroportul International Cluj-Napoca

Cu un trafic de pasageri în creştere, cu un program al zborurilor tot mai diversificat, Aeroportul Internaţional Cluj-Napoca, regie aflată în subordinea Consiliului Judeţean Cluj, îşi consolidează poziţia sa de lider regional în Transilvania.
           În luna ianuarie 2010, Aeroportul Internaţional Cluj-Napoca a înregistrat o creştere semnificativă a traficului de pasageri. Astfel, au fost înregistraţi 60.035 de pasageri, cu 36% mai mulţi faţă de cei 50.054 ai lunii ianuarie 2009.
          Începând din 10 februarie 2010, respectiv 12 februarie 2010, compania aeriană Wizz Air va introduce două noi zboruri regulate de pe Aeroportul Internaţional Cluj-Napoca.
Zborurile vor fi operate pe destinaţiile Cuneo (Torino) şi Pisa, cu o frecvenţă de două ori pe săptămână, conform următorului program:

Aceste noi zboruri introduse de WIZZ AIR se adaugă celorlalte destinaţii deja consacrate pe care compania le operează de pe aeroportul clujean: Barcelona, Londra – Luton, Paris, Grenoble, Dortmund, Fiumicio, Bergamo, Treviso, Valencia, Roma, Milano, Forli, Madrid.
         Programul complet al zborurilor este disponibil pe site-ul Aeroportului Internaţional Cluj-Napoca: www.airportcluj.ro.

10.02.2010