Deschidere oferte amenajari exterioare Stadion

Astăzi, 14.06.2011, s-a desfăşurat şedinţa de deschidere a ofertelor depuse în vederea atribuirii contractului de achiziţie publică de lucrări, având ca obiect Proiectarea şi execuţia lucrărilor de amenajări exterioare la stadionul din municipiul Cluj-Napoca, Aleea Parcului f.n.

Au depus oferte societăţile SC Pan Petrol Com SRL, CON-A SRL, SC Contruct Petrom SRL, ACI SA, Construcţii I Montaj SA. Criteriul de atribuire este preţul cel mai scăzut. „În acest moment am verificat documentele de calificare, urmând ca în perioada prevăzută de legislaţia în vigoare să procedăm la analiza ofertelor. Am luat act de valoarea ofertelor depuse, trebuie să vedem în ce măsură acestea respectă şi termenele de execuţie, sau alte criterii care sunt prevăzute în caietele de sarcini. Legea ne oferă o periodă de 20 de zile pentru analizarea ofertelor”, a precizat vicepreşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Radu Bica, care este şi preşedintele Comisiei de evaluare.

Valoarea ofertelor depuse este următoarea:

–         SC Pan Petrol Com SRL  – 2.710.760,56 lei

–         CON-A SR L                   – 2.893.450 lei