ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurism Miercuri, 17 Octombrie 2018
ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurism FormulareContact

Prima pagina > Comunicate > Deplasare cu statia mobila la Bontida

Deplasare cu statia mobila la Bontida

Ref.: Deplasare cu statia mobila a Directiei Judetene de Evidenta a Persoanelor Cluj la Bontida

O echipa de functionari ai Directiei Judetene de Evidenta a Persoanelor Cluj, institutie publica de interes judetean aflata sub autoritatea Consiliului Judetean, se va deplasa miercuri, 30 mai a.c., incepand cu ora 9.30, in localitatea Bontida, cu statia mobila, in vederea preluarii documentelor pentru intocmirea cartilor de identitate.
     In acest context, cetatenii de pe raza localitatii care au cartile de identitate expirate sau care urmeaza sa expire in urmatoarele 180 de zile, tinerii care implinesc varsta de 14 ani, precum si persoanele aflate in alte situatii care impun eliberarea unui nou act de identitate si cei care solicita viza de resedinta sunt invitati sa se prezinte cu toate documentele necesare eliberarii cartii de identitate la sediul Primariei comunei Bontida.
     Pentru desfasurarea in bune conditii a activitatilor ce se impun in aceasta etapa, premergatoare intocmirii cartii de identitate, respectiv de preluare a imaginilor, cererilor si documentelor necesare, functionarii Directiei Judetene de Evidenta a Persoanelor beneficiaza de sprijinul angajatilor din cadrul Primariei Bontida, precum si de colaborarea organelor de politie locale.
     Reamintim faptul ca, pentru a veni in spijinul clujenilor, Directia Judeteana de Evidenta a Persoanelor Cluj se deplaseaza periodic in comunitatile judetului cu statia mobila de preluare a imaginilor, cererilor si documentelor necesare pentru eliberarea actelor de identitate. Dotata cu aparatura moderna, aceasta a fost achizitionata in cadrul proiectului europen ,,Modernizarea activitatilor de evidenta a persoanelor din judetul Cluj” castigat si implementat de Consiliul Judetean Cluj.

29 mai 2018