ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Luni, 27 Martie 2017

Prima pagina > Comunicate > Demarare lucrari pe trei drumuri judetene

Demarare lucrari pe trei drumuri judetene

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Ref. Demarare lucrări de întreţinere pe trei drumuri judeţene

Președintele  Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tişe, a semnat miercuri, 27 iulie 2016, ordinul de începere a lucrărilor de întreţinere a trei drumuri judeţene, respectiv a:

-        DJ 107 M Luna de Sus – Săvădisla – Băişoara –Iara – Buru – limita cu judeţul Alba;

-        DJ 150 Câmpia Turzii – Viişoara – Frata – Mociu – intersecţia cu DN 16 şi

-        DJ 107 P DN 1 – Gilău – Someşu Rece – Mărişel – DN1 R.

Lucrările de întreţinere vor consta în realizarea de plombări, reprofilarea părţii carosabile cu adaos de material, tratarea burduşirilor, asigurarea esteticii rutiere, tăierea de acostamente, decolmatarea şanţurilor şi a podeţelor etc..

Am dispus astăzi începerea lucrărilor de întreţinere a trei drumuri judeţene extrem de importante pentru bunăstarea comunităţilor pe care le leagă şi pentru economia judeţului. Ceea ce este însă şi mai îmbucurător e faptul că până la sfârşitul acestei săptămâni voi da ordinul de începere a lucrărilor pe alte şase sectoare de drumuri de pe întreg teritoriul judeţului”, a declarat președintele Consiliului Județean Cluj, domnul Alin Tișe.

27 iulie 2016