Conferinta de presa – sediu Tetarom SA

Preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe, împreună cu vicepreşedintele Radu Bica, au susţinut astăzi, 02.03.2010, o conferinţă de presă găzduită de sediul SC Tetarom S.A., societate comercială aflată în subordinea forului judeţean. Cu acest prilej a fost prezentată situaţia la zi a celor trei parcuri existente, precum şi proiectele de viitor ale societăţii. În acest context au fost prezentate şi perspectivele de extindere a sistemului de parcuri industriale. „Avem în vedere înfiinţarea a unui nou parc, Tetarom IV, într-o locaţie din apropierea municipiului reşedinţă de judeţ. De asemenea, vom începe demersurile pentru constituirea unui nou parc, Tetarom V,  care să furnizeze energie neconvenţională pe bază de panouri solare, care va fi folosită pentru asigurarea necesarului de energie al celorlalte parcuri, iar surplusul va fi vândut pentru a obţine banii necesari extinderii sistemului de parcuri industriale”, a precizat cu această ocazie preşedintele CJ, d-nul Alin Tişe.

Ataşat aveţi prezentarea susţinută cu această ocazie.

02.03.2010