Ș

CJ Cluj îi va premia pe elevii de nota 10 de la Evaluarea Națională

CONSILIUL JUDEȚEAN CLUJ

Consiliul Județean Cluj îi va premia pe elevii de nota 10 de la Evaluarea Națională

Președintele Consiliul Județean Cluj, domnul Alin Tișe, a anunțat public faptul că va propune forului administrativ județean premierea elevilor clujeni care au obținut media 10 în cadrul Evaluării Naționale 2020.
          Alin Tișe, președintele Consiliului Județean Cluj: “Mă bucură faptul că județul Cluj  s-a clasat, din nou, pe podiumul excelenței învățământului românesc. Urmare a acestei performanțe de excepție, voi iniția un proiect de hotărâre prin care merituoșii elevi de 10 să fie recompensați, fiecare, cu 2.000 de lei. Felicitări tuturor celor care și-au adus contribuția la această nouă reușită: elevi, profesori, părinți!”.
          Elevii de nota 10 ai Clujului urmează a fi premiați de către Consiliul Județean în cadrul unei ceremonii ce va avea loc la sediul forului administrativ județean, la o dată ce va fi anunțată ulterior.

22 iunie 2020