ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Luni, 27 Martie 2017

Prima pagina > Comunicate > Specificare amplasament depozit ecologic

Specificare amplasament depozit ecologic

Ref: Specificare amplasament depozit ecologic

Pentru corecta informare a opiniei publice, referitor la asocierea Comunei Feleacu cu Judeţul Cluj în vederea realizării proiectului Sistem integrat de management al deşeurilor pentru judeţul Cluj – 2008 (Măsura ISPA 2005/RO/16/P/PA 001 – 05), facem următoarele precizări:
- Depozitul ecologic urmează a fi realizat pe raza administrativă a municipiului Cluj-Napoca şi nu a comunei Feleacu.
- Doar terenul în cauză se află în proprietatea comunei Feleacu, dar acesta este poziţionat administrativ în municipiul Cluj-Napoca.
- Terenul în cauză este situat în vecinătatea actualei rampe de la Pata Rât, fiind situat la o distanţă considerabilă (cca. 7 km) de cea mai apropiată localitate, satul Gheorgheni din comuna Feleacu.

23.01.2009