ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Marti, 23 Mai 2017

Prima pagina > Comunicate > Concasare material demolare stadion

Concasare material demolare stadion

Ref: Concasare material demolare stadion

Lucrările de eliberare a terenului pe care va fi construit noul stadion din municipiul Cluj-Napoca au intrat în faza a doua, etapă în care se procedează la concasarea materialului rezultat în urma demolării arenei. În conformitate cu contractul existent, aceste lucrări sunt efectuate de societatea ARISERV. Materialul concasat va fi folosit pentru reabilitarea mai multor drumuri comunale din judeţ.
 O parte din scaunele provenite din arena fostului stadion Ion Moina au fost duse, în cursul zilei de ieri, 22 ianuarie, pe Baza Sportivă Clujana, în cursul zilei de astăzi, 23.01.2009 demarând acţiunea de montare a acestora.

Biroul de Presă
23.01.2009