ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Vineri, 24 Noiembrie 2017

Prima pagina > Comunicate > Situatia lucrarilor la stadion

Situatia lucrarilor la stadion

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Stadiul lucrărilor de construire a viitoarei arene sportive a judeţului Cluj

TRIBUNA 1

- Cofrare, armare şi betonare stâlpi

- Este turnată toată placa planşeului

- Sunt betonaţi toţi stâlpii la T 1.1.

- Lucrări cofrare placă

- Lucrări de hidroizolare a diafragmelor exterioare cu membrane termosudabile şi umpluturi de pământ pe perimetrul acestora.

TRIBUNA 2

- Sunt montate grinzile prefabricate pentru gradene.

- Lucrări de cofrare a plăcii, susţineri, popi, cofraje, montaj carcase grinzi longitudinale şi transversale în câmpurile plăcii.

- Montaj carcase stâlpi, cofrare şi betonare stâlpi susţinere gradene nivel superior

- Montaj cofraje (susţineri, popi) pentru placa planşeului de la cota superioară

- Lucrări la subsolul tehnic de izolare a pardoselii (membrane termosudabile), armare şi şapă

- Turnări betoane în diafragma mică.

PELUZA 1

- Continuă armarea, cofrarea şi turnarea betonului în stâlpi

- Montaj grinzi – gradene mici, lucrări de poziţionare, fixare, îmbinări în vederea betonării nodurilor.

PELUZA 2

- Lucrări de hidroizolare şi umpluturi pământ şi marnă cenuşie în zona grinzilor de echilibrare.

- Montaj carcase stâlpi şi betonarea acestora. Cofraje scări acces.

- Lucrări de betonare a pardoselii subsolului.

- Lucrări de umpluturi şi compactări de pământ.

„Lucrările de edificare a viitoarei arene sportive a judeţului Cluj avansează într-un ritm extrem de susţinut iar venirea primăverii şi a timpului favorabil ne determină să sperăm că termenele de execuţie vor fi devansate în mod continuu, spre satisfacţia finală a tuturor clujenilor şi, în mod special, a iubitorilor sportului cu balonul rotund”, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, domnul Alin Tişe.

30.03.2010