ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurism Marti, 23 Octombrie 2018
ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurism FormulareContact

Prima pagina > Comunicate > Activitate cu statia mobila la Aiton

Activitate cu statia mobila la Aiton

Ref. Preluarea documentelor pentru intocmirea cartilor de identitate la Aiton

O echipa de functionari ai Directiei Judetene de Evidenta a Persoanelor Cluj, institutie publica de interes judetean care functioneaza sub autoritatea Consiliului Judetean, se va deplasa luni, 14 mai a.c., incepand cu ora 9.30, in localitatea Aiton, cu statia mobila, in vederea preluarii documentelor pentru intocmirea cartilor de identitate.
     In acest context, cetatenii de pe raza localitatii care au cartile de identitate expirate sau care urmeaza sa expire in urmatoarele 180 de zile, tinerii care implinesc varsta de 14 ani precum si persoanele aflate in alte situatii care impun eliberarea unui nou act de identitate si cei care solicita viza de resedinta sunt invitati sa se prezinte cu toate documentele necesare eliberarii cartii de identitate la sediul Primariei Comunei Aiton.
     Pentru desfasurarea in bune conditii a activitatilor ce se impun in aceasta etapa, premergatoare intocmirii cartii de identitate, respectiv de preluare a imaginilor, cererilor si documentelor necesare, functionarii Directiei Judetene de Evidenta a Persoanelor beneficiaza de sprijinul angajatilor din cadrul primariei Aiton, precum si de colaborarea organelor de politie locale.

11 mai 2018