ConsiliulProgrameExecutivJudetul ClujTurismReprezentanta Bruxelles Vineri, 21 Iulie 2017

Prima pagina > Comunicate > Acord Mediu pentru Pista decolare - aterizare

Acord Mediu pentru Pista decolare - aterizare

CONSILIUL JUDEŢEAN CLUJ

Ref: Acord de Mediu pentru Pista de decolare - aterizare de 3500 de metri

Consiliul Judeţean Cluj anunţă publicul interesat asupra deciziei Agenţiei Regionale pentru Protecţia Mediului Cluj-Napoca de emitere a acordului de mediu pentru proiectul “Pistă de decolare – aterizare la 3.500 de metri”, beneficiar R.A. Aeroportul Cluj-Napoca.
             În conformitate cu prevederile legale informaţiile privind potenţialul impact al proiectului propus pot fi consultate la sediul Agenţiei Regionale pentru Protecţia Mediului Cluj-Napoca, Calea Dorobanţilor, nr. 99, bl. 9B, cod 400609, tel: 0264 – 410.722, în zilele de luni – joi, între orele 9 – 15.
             “Pentru a facilita informarea publicului interesat, anunţul privind decizia ARPM va fi afişat şi la sediul Consiliului Judeţean, a Primăriilor Cluj-Napoca şi Apahida, precum şi la sediul Aeroportului”, a precizat preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, d-nul Alin Tişe.
 Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenţiei Regionale pentru Protecţia Mediului Cluj-Napoca, sau la tel/fax: 0264 – 461.390 şi la adresa de e-mail:
office@arpmnv6.ro, până la data de 05.08.2009.

23.07.2009